Eve online

• Δεν ήθελα να ασχοληθώ και να κάνω θέμα για αυτό αλλά μετά από χάζεμα στα sites που συχνάζω βρήκα αυτό

(το pew pew ξεκινάει στο 12:15)

έχει καιρό που παράτησα το eve, αλλά το συγκεκριμένο video αν και τίποτα το σπουδαίο μου έκανε κλικ και θέλω να ξαναρχίσω.

Το eve online κλείνει φέτος τα 12 του χρόνια κσι επειδή ξέρω αρκετούς που "φοβούνται" να ξεκινήσουν επειδή νίωθουν πως έχουν μείνει πίσω από τους παλιούς παίκτες, θέλω να πώ γιαυτό πως δεν έχει καμία σημασία. Ένας παίκτης με 10m SP μπορεί να κάνει τα ίδια (η και καλύτερα) από κάποιον με 200m SP. Τέλος με αυτό.

Αυτή τη φορά ξεκινάω incognito με νέο χαρακτήρα, ισως πουλήσω τον προηγούμενο μου (θα δώ), θα μπώ στους RvB μέχρι να φτίαξω αξιόλογα skills για το τι θέλω να κάνω και μετά βλέπουμε. Και επειδή δεν θα ξέρω κανέναν, τα λίγα άτομα που ήξερα σταματήσανε. Μπορείτε όσοι θέλετε να με βρείτε με το όνομα "Superbad" .

Αν κάποιος θέλει να ξεκινήσει account μπορώ να του στείλω ένα 50 days trial αλλίως μπορείτε να δοκιμάσετε την 14 day trial από τη σελίδα τους.

Ενδιαφέροντα λινκς
      -Τι μπορώ να κάνω στο eveonline
      swiftandbitter.com/eve/wtd/

-2 must see trailers

&

- Τελευταίο trailer
      Badges? ?(
      RSI Handle names
      οργάνωση events; Εδώ!
    • Χαρά στο κουράγιο σου !

Έπαιζα 2 χρόνια και ύστερα από αυτό έκανα 2 αποτυχυμένες προσπάθειες να το ξαναρχίσω , δε με χάλασε το παιχνίδι τόσο όσο τα εμπόδια που μου βάλανε οι ίδιοι οι παίκτες κατά την μετακόμιση όλης της περιουσίας μου απο το 0.0 στο 0.5 , παρόλο που είχα δυνατό alliance εκεί και μάλιστα ελληνικό .
      Ξεφτίλα community και έχουν ισόβια το μίσος μου χαχαχ
    • Βασικά αν δεν υπήρχαν οι RvB πιθανός να μην το ξανάρχιζα αλλά επειδή δεν περιμένουν τίποτα από μένα και υπάρχει συνεχώς pvp μεταξύ τους, είναι μεγάλο +

Δεν ασχολήθηκα ποτέ με Ελληνικά corps οπότε δεν γνωρίζω πως λειτουργάνε, αλλά γενικά στο 0.0 υπάρχει πολύ δράμα όπου και να πάς γιαυτό το αποφεύγω.
      Badges? ?(
      RSI Handle names
      οργάνωση events; Εδώ!
    • Εκεί που ψαχούλευα τα favorites μου από τον imgur λογαριασμό μου έπεσα πάνω σε αυτά τα guides των Test Alliance Please Ignore νομίζω είναι αρκετά ενδιαφέρον για όλους, ακόμη και να μην ασχολείστε αξίζανε ένα repost εδώ.

Σημειώστε ότι είναι αρκετά παλιά έτσι μερικά πράγματα ίσως να μην ισχύουν 100%

souce
      Badges? ?(
      RSI Handle names
      οργάνωση events; Εδώ!
    • Eve Online F2P

Κυκλοφορεί στις 15 Νοεμβρίου.
      Πρώτα απ' όλα να ξεκαθαρίσουμε δεν είναι F2P, F2P είναι το League of Legends ή Path of Exile, το Eve Online θα γίνει Freemium.
      Βασικά είναι ένα trial χωρίς ημερομηνία λήξης.
      Η λογική όπως κατάλαβα είναι επειδή οι 14-21 μέρες τριαλ δεν ήταν αρκετές για τους νέους παίκτες να καταλάβουν τι συμβαίνει και όταν τέλειωνε απλά το παρατούσαν.

Θα υπάρχει η κανονική συνδρομή όπου δεν θα υπάρχει καμία διαφορά με τώρα ( ΩMEGA clones)
      και το δωρεάν όπου θα είστε σε ALPHA clone..

Διαφορές omega-alpha, skills restrictions, Q&A στο dev blog εδώ.

TLDR,
      Οι alpha clones (free) είναι περιορισμένοι στα frigates και cruisers. Και μόνο του race σας, αν είστε Caldari μόνο Caldari μπορείτε να πετάτε.
      Όριο στα 5,000,000 SP, ( αν έχετε περισσότερα και πάτε από omega -> alpha δεν τα χάνετε απλά δεν θα σας είναι διαθέσημα μέχρι να ξαναγίνετε omega)
      Πιο αργό SP/hour θα χρειαστείτε 4 μήνες (;) να μαζέψετε τα 5,000,000SP - και μόνο συγκεκριμένα σκιλλς μπορείτε να μάθετε.

Disadvantages νέων παικτών; Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.

Τα SP δεν δίνουν πλεονέκτημα όπως νομίζουν αρκετοί.. παίζουν περισσότερο ρόλο άλλα πράγματα όπως μεγέθη σκάφων, όπλων, απόστασεις μεταξύ σας, ταχύτητα κτλ κτλ τώρα αν χάσατε και τον αφήσατε με 1% hull να πω καλά εκεί μετρήσανε τα SP..

Corps για νέους παίκτες.

Dreddit
      Brave Newbies
      Fweddit
      Karmafleet
      Pandemic Horde
      Eve University <-- + many guides
      Red VS Blue

το κάθε ένα έχει χιλιάδες άτομα και συνεχώς κάτι συμβαίνει ανεξαρτήτως τι ώρα είστε ονλινε.
      Στο Eve university έχει πολλά lectures δεν χρειάζεστε να είστε μέλος να τα δείτε.
      Βρείτε πιο σας αρέσει και κάντε apply. Το να παίζεις μόνος vs με άλλους = εντελώς διαφορετική εμπειρία.

υπάρχουν και φυσικά τα Ελληνικά corps π.χ Mythos δεν ξέρω όμως αν δέχονται νέους παίκτες, όσοι ενδιεφέρεστε ρωτήστε τους.
      Υπάρχει Ελληνικό κανάλι στο Eve = "Hellas"
      Επίσης το κανάλι "help" (αν θυμάμαι καλά) σας βάζει αυτόματα μέσα και ότι απορία έχετε μπορείτε να την ρωτάτε εκεί.

Αρκετά μαζεμένα guides

Videos gia Hype

Helpfull links

8 Golden RULES
      Total EVE
      What do to in EVE (wtd) updated
      Eve Radio
      Eve Updates blog
      Badges? ?(
      RSI Handle names
      οργάνωση events; Εδώ!